• 20190416_123837.jpg
 • b.jpg
 • d.jpg
 • fullsizeoutput_2d1.jpeg
 • IMG_0220.jpeg
 • IMG_1819.jpeg
 • IMG_1930.jpeg
 • IMG_1931.jpeg
 • IMG_2510.jpeg
 • IMG_3170.jpeg
 • IMG_3181.jpeg
 • IMG_3776.jpeg
 • IMG_5407.jpeg
 • IMG_5446.jpeg

Domy szkieletowe – czy warto w nie inwestować?

Domy szkieletowe, potocznie nazywane „kanadyjczykami” czy też domami kanadyjskimi stanowią alternatywę dla typowego, polskiego budownictwa murowanego.  Choć na Zachodzie cieszą się ogromną popularnością, w Polsce wciąż nie wzbudzają pełnego zaufania. Tym czasem rozwiązania, o których mowa posiadają wiele zalet, ostatecznie przemawiających na ich korzyść. Warto je poznać i rozważyć, nim ostatecznie podejmie się decyzję o sposobie budowania wymarzonego domu.

Domy szkieletowe – energooszczędne!

Kanadyjczyki są zwykle wypełnione w całości wełną mineralną, co stanowi izolację o minimum 20 centymetrach grubości. w porównaniu do nich, klasyczne murowane budownictwo bazuje zwykle na 12-15 centymetrach izolacji. Dom o konstrukcji szkieletowej nagrzewa się więc od wewnątrz szybciej i dłużej utrzymuje ciepło, co zdecydowanie przekłada się na oszczędność finansową. To z kolei bezpośrednio wiąże się z łatwiejszą regulacja temperatury panującej w środku.  Wszystko przez fakt, iż w takich rozwiązaniach ogrzewane jest tylko powietrze, a nie całe ściany. Sytuacje najlepiej obrazuje test pokazujący, że domy szkieletowe Łódź nagrzewają się od 10 do 21 stopni w niecałe dwie godziny, podczas gdy klasyczna „murowanka” potrzebuje co najmniej 48 godzin. Podobną sytuację można zaobserwować w kwestii wyziębienia budynków. Kanadyjczyki tracą zdecydowanie wolniej ciepło, więc opcja ta przemawia ludziom stawiającym na ekonomiczne i sprawdzone rozwiązania.

Budowa domów szkieletowych.

Kolejną korzyścią wspomnianego powyżej budownictwa, jest brak ograniczeń pogodowych oraz szybki i tani sposób samego wykonania. Cały budynek tworzony jest w ciągu zaledwie kilku miesięcy, a co ważniejsze, może być budowany w każdych warunkach pogodowych. Atut ten zawdzięcza wykorzystaniu niemalże samych suchych materiałów, niezależnych od temperatury na zewnątrz. Jedynie fundamenty wymagają określonej aury, jednak pozostałe elementy mogą być swobodnie budowane także w zimowych okresach. Jest to więc zatem opcja dla niecierpliwych, którym zależy na czasie. Co więcej, każdy etap (jak wykończenie w środku) może być tworzony przy docieplaniu klasycznymi grzejnikami olejowymi, właśnie ze względu na dobre i długotrwałe trzymanie temperatury wewnątrz. Zapewnia to komfort nie tylko przyszłym właścicielom, ale również pracownikom, pozwalając na precyzyjne wykonywanie poszczególnych czynności, nawet przy ujemnej temperaturze na zewnątrz.

Domy szkieletowe łódzkie są zdecydowanie przyjazne dla lokatorów. Wykończenie w karton-gipsie pozwala na swobodne, samodzielne dokonywanie remontów, takich jak np. dorobienie gniazdka czy też przedłużenie kabla w ścianie. Jest to zdecydowana korzyścią, na którą warto zwrócić szczególna uwagę, tym bardziej, że dom nie jest budowany na trzy czy cztery lata, ale na zdecydowanie dłużej. Co więcej, współczesne trendy, jak i nowe technologie sprawiają, że coraz częściej pojawiają się na rynku rozwiązania lepsze, które warto wprowadzić w swoim domu. z rozwiązaniem z konstrukcją szkieletową każdy remont jest krótszy, i łatwiejszy w wykonaniu, gdyż w takim domu można zmienić niemalże wszystko.

Domy szkieletowe energooszczędne Łódź to propozycja dla wymagających Klientów, lubiących rozwiązania innowacyjne i zaawansowane technologicznie.