• 20190416_123837.jpg
 • b.jpg
 • d.jpg
 • fullsizeoutput_2d1.jpeg
 • IMG_0220.jpeg
 • IMG_1819.jpeg
 • IMG_1930.jpeg
 • IMG_1931.jpeg
 • IMG_2510.jpeg
 • IMG_3170.jpeg
 • IMG_3181.jpeg
 • IMG_3776.jpeg
 • IMG_5407.jpeg
 • IMG_5446.jpeg

Budowa domów jednorodzinnych – nadchodzące trendy.

Budowa domu jest dla wielu Polaków marzeniem, do którego dążą za wszelką cenę. Jak pokazują liczne statystyki, coraz więcej osób realizuje te plany, co wynika nie tylko z chęci, ale również wzrostu zamożności całego społeczeństwa. Już blisko 53% rodzin mieszka w domach jednorodzinnych, a ich liczba wciąż wzrasta. Warto więc spojrzeć na to, co w nadchodzącym będzie na topie… Być może artykuł stanie się inspiracją i pozwoli na dopasowanie projektu pod współczesne rozwiązania.

Wiele raportów wskazuje, że najczęściej Polacy wybierają działki oscylujące w granicach 20 arów – rzadziej, te zdecydowanie większe. Wynika to pewnie z kilku czynników, między innymi dostępności czy też samej ceny- jak wiadomo działki w miastach są zdecydowanie droższe, a ponadto na wsiach nie powstają bloki- tak bardzo nie lubiane przez ludzi mieszkających w domach. Obszary te zlokalizowane są w przeważającej większości, właśnie poza miastem. Budowa domów jednorodzinnych łódzkie opiera się zatem na działkach daleko od centrum, wśród natury, z dobrą komunikacją. Jak pokazują statystyki, tylko 9% osób budujących decyduje się na mieszkanie w dużej miejscowości, której ludność przekracza pół miliona.

Polacy kupują i projektują rozwiązania parterowe, z obecnością użytkowego poddasza. Ich wielkość oscyluje w granicach 120-200 metrów kwadratowych. Budowa domów pod klucz zmienia się jednak na przestrzeni lat. Inspiracje czerpane są bowiem z zachodu, by dom był przestrzenią nowoczesną, z ponadczasową konstrukcją i efektownymi, choć nieprzesadzonymi wykończeniami. Na górze widnieją więc dachówki, w najróżniejszej kolorystyce, choć należy przyznać, że do łask wraca również krycie blachą na rąbek stojący. Ponadto, do lamusa odchodzą wieżyczki, lukarny czy wykusze, a ich miejsce zajmują efektowne, duże przeszklenia czy też nowoczesne i minimalistyczne architektoniczne ozdobniki. Im więcej nowości, tym lepiej, tym bardziej, że budowa domów pod klucz staje się również energooszczędna, dopasowując się nie tylko do norm, ale również coraz to wyższych wymagań Klientów.

Coś, co jeszcze nie tak dawno wydawało się podejściem futurystycznym, teraz staje się standardem. Korektory słoneczne, pompy ciepła czy też zewnętrzne sterowanie oświetleniem jest już na „porządku dziennym”. Takie koncepcje wpływają jednak znacząco na komfort domowników, jak i oszczędność kosztów eksploatacji. Nie ma się czemu zatem dziwić, iż pomysły są coraz częściej uwzględniane w wymarzonych projektach. Inteligentne budownictwo wkracza do standardów, nie dziwiąc już nikogo.

Budowa domów jednorodzinnych Łódź nie jest już skomplikowana i czasochłonna. Wszystko dzięki olbrzymiej ilości gotowych projektów, które można dowolnie modyfikować i dopasowywać pod swoje, indywidualne potrzeby. Jak wskazują ostatnie statystyki ponad 60% Polaków decyduje się na zakup gotowych rozwiązań. Tym bardziej, że jest w czym wybierać. Liczne koncepcje, dają również sposobność wymiany doświadczeń na forach internetowych, pomiędzy wszystkimi użytkownikami, posiadającymi takie same bądź zbliżone projekty. Nie ma się jednak czym przejmować, nawet dwa identyczne plany, przy odmiennym wykończeniu będą sprawiać wrażenie zupełnie innych domów.

W 2016 roku wydano blisko 83 tys. pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, a rok później liczba ta zdecydowanie się zwiększyła. Można więc przypuszczać, że i ten rok przyniesie ogrom powstających, nowych zabudowań. W końcu każdy chciałby zrealizować swoje niedoścignione dotąd marzenie.